Warning: A non-numeric value encountered in /home/amb/ftp/www.belt.edu.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5760

Kursy językowe dla dzieci 4-12 lat

Kursy językowe dla dzieci są w naszych szkołach częścią wieloletniego programu nauczania, którego celem jest doprowadzenie dziecka do zaawansowanego stopnia znajomości języka. Dzięki temu, zapisując dziecko na naukę języka w szkole BELT, rodzic może mieć pewność, że jego syn lub córka będą naprawdę dobrze i swobodnie władali obcym językiem. Rezultaty takiego podejścia nie są widoczne od razu, ale systematyczne uczęszczanie na zajęcia gwarantuje skuteczność. Zarówno jeśli chodzi o swobodę językową jak i dobre stopnie w szkole.

Nauka przez zabawę

Brak stresu

Pozytywne nastawienie

Skuteczność nauki

Na kursach w naszych szkołach dzieci chętnie się uczą, dobrze bawią i miło spędzają czas w gronie kolegów i koleżanek. Dzięki takiej formule nauki, wraz z osiągnięciem wieku gimnazjum, dziecko może kontynuować naukę języka na poziomie egzaminacyjnym. Konkretny poziom zależy od jego punktu startu w nauce, zarówno jeśli chodzi o wiek, jak i posiadaną znajomość języka.

W przypadku nauki języka angielskiego rozpoczęcie nauki we wczesnych latach szkoły podstawowej daje rodzicom rzetelną gwarancję, że dziecko będzie mogło z powodzeniem przystąpić do egzaminu FCE w drugiej lub trzeciej – a w niektórych przypadkach nawet w pierwszej – klasie gimnazjum, a następnie – już w liceum – do egzaminu CAE a nawet Proficiency. Tym samym jeszcze przed maturą dziecko może osiągnąć naprawdę dobrą znajomość angielskiego, co później ułatwi mu zdanie egzaminu maturalnego.

W przypadku języka niemieckiego, wraz z osiągnięciem wieku gimnazjum, dziecko może kontynuować naukę już na poziomie egzaminów TELC lub Goethe Institut (konkretny poziom zależy od jego punktu startu w nauce, zarówno jeśli chodzi o wiek, jak i posiadaną znajomość języka).

Rozpoczęcie nauki we wczesnych latach szkoły podstawowej daje rodzicom rzetelną gwarancję, że dziecko będzie mogło z powodzeniem przystąpić do egzaminu ZD w drugiej lub trzeciej – a w niektórych przypadkach nawet w pierwszej – klasie gimnazjum, a następnie – już w liceum – do egzaminu Zertifikat C1 lub wyższych. Tym samym jeszcze przed maturą dziecko może osiągnąć naprawdę dobrą znajomość niemieckiego, co później ułatwi mu zdanie egzaminu maturalnego.

Formy kursów językowych dla dzieci

Kursy językowe dla dzieci 4-8 lat

Nauka języka przez gry i zabawę, bez stresu i przymusu, lekko, łatwo i przyjemnie.

Kursy językowe dla dzieci 9-12 lat

Rozwijanie słownictwa i znajomości gramatyki, przygotowanie do pierwszych egzaminów.

Kursy w szkole Twojego dziecka

Kurs językowy w szkole Państwa dziecka, zaraz po lekcjach i bez tracenia czasu i energii na dojazd.

Korepetycje dla uczniów

Indywidualne zajęcia z uczniem, które skutecznie uzupełnią braki w jego wiedzy i umiejętnościach językowych.

Kursy dla dzieci 4-5 i 6-8 lat

60 zajęć po 60 minut każde, 2 razy w tygodniu w okresie roku szkolnego wrzesień-czerwiec

Maksymalna wielkość grupy – 8 uczniów

Zajęcia z dziećmi w tym wieku koncentrują się na elementach komunikatywnych gier i zabaw. Myślą przewodnią nauczania jest unikanie stresu u dzieci związanego z komunikacją w obcym języku i stwarzanie zachęt do nauki w sposób pośredni. Program nauczania wzbogacany jest sukcesywnie o struktury gramatyczne i nowe słownictwo. Wraz z wiekiem i poziomem znajomości języka wzrasta także rola umiejętności rozumienia tekstów.

Poziomy nauczania (angielski)

 • Kindergarten 0
 • Kindergarten 1
 • Young Learners 0
 • Young Learners 1
 • Young Learners 2

Poziomy nauczania (niemiecki)

 • Kleine Anfänger 0
 • Kleine Anfänger 1
 • Kleine Anfänger 2

Kursy dla dzieci 9-12 lat

60 zajęć po 60 minut każde, 2 razy w tygodniu w okresie roku szkolnego wrzesień-czerwiec

Maksymalna wielkość grupy – 10 uczniów

Rozwój dziecka w wieku 9-12 lat cechuje przyśpieszenie w przyswajaniu języka obcego. Dlatego program nauczania języka angielskiego dla tej grupy wiekowej obejmuje rozwijanie słownictwa i poznawanie bardziej złożonych struktur gramatycznych. Dla języka angielskiego jest on powiązany z przygotowaniem do egzaminów Cambridge YLE na trzech poziomach : Starters, Movers i Flyers.

Poziomy nauczania (angielski)

 • Junior 1 : egzamin Cambridge YLE Starters
 • Junior 2: egzamin Cambridge YLE Movers
 • Junior 3: egzamin Cambridge YLE Movers
 • Junior 4: egzamin Cambridge YLE Flyers
 • Junior 5: egzamin Cambridge YLE Flyers/KET

Poziomy nauczania (niemiecki)

 • Junge Anfänger
 • Junge Leicht Fortgeschrittene
 • Junge Gut Fortgeschrittene

 


Egzaminy Cambridge English dla dzieci

Kursy angielskiego dla dzieci w wieku 9-12 uwzględniają przygotowanie do egzaminów YLE (Cambridge Young Learners English Tests), które są doskonałym wprowadzeniem do egzaminów dla dorosłych, a jednocześnie w łagodny sposób przyzwyczają uczniów do systematycznego sprawdzanie umiejętności językowych. Ich celem jest także rozwinięcie u dzieci pozytywnego nastawienia do uczenia się języka obcego. Świadectwo YLE nagradza wysiłek, jaki młodzi uczniowie wkładają w naukę języka angielskiego.

Zapoznaj się tu z szerszym opisem egzaminu YLE

Cambridge Young Learners English Tests zostały staranie opracowane, aby ich zdawanie było przyjemne i mało stresujące. Zadania testowe są oparte na znanych dzieciom zagadnieniach i służą ocenie zaawansowania językowego na trzech poziomach Starters (A1), Movers (A1+) i Flyers (A2).

Wszystkie dzieci przystępujące do YLE otrzymują oficjalne certyfikaty wystawione przez Cambridge Assessment. Na certyfikacie znajdują się oceny każdej z trzech części testu przedstawione w postaci tarcz – symbolu Uniwersytetu Cambridge. Skala ocen jest pięciostopniowa. Certyfikaty przedstawiają poziom umiejętności językowych dzieci ujawniając ich mocne strony i obszary wymagające dalszej pracy.

Badania wykazują, że otrzymanie świadectwa YLE motywuje uczniów do dalszej pracy. Nagradzanie dobrych wyników na wczesnych etapach uczenia się języka angielskiego rozwija u dziecka pozytywny stosunek do nauki języków obcych w przyszłości.


Kursy językowe w szkole

Kursy w szkole Twojego dziecka (szkoła podstawowa)

Logistyka dowozu dzieci do szkoły językowej w centrum miasta jest przedsięwzięciem czasochłonnym i niekiedy karkołomnym. Dlatego w tym roku szkolnym oferujemy Państwu kurs językowy w szkole Państwa dziecka, zaraz po lekcjach i bez tracenia czasu i energii na dojazd.

Co oferujemy w cenie kursu?

 • 60 godzin w roku szkolnym, 2 zajęcia tyg.
 • zajęcia w okresie wrzesień-czerwiec prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli
 • zajęcia w starannie dobranych pod kątem wieku i znajomości języka grupach (8-10 uczniów)
 • czas zajęć dopasowany do planu lekcji dzieci
 • próbne testy dla sześciolatków
 • projekty językowo-teatralne
 • opiekę metodyczną i hospitacje zajęć
 • dostęp do dzienników online
 • semestralny raport i świadectwo końcowe
 • zebrania dla Rodziców

 

Jeśli chcą Państwo zorganizować taki kurs w szkole swojego dziecka, prosimy o kontakt. Przyjedziemy na spotkanie i zaprezentujemy naszą ofertę.


Korepetycje językowe dla uczniów

Jeśli uczeń ma zaległości w szkole, potrzebuje usystematyzowania i powtórzenia materiału przed ważnym testem czy egzaminem końcowym, organizujemy dla niego indywidualne korepetycje, które skutecznie uzupełnią braki w jego wiedzy i umiejętnościach językowych. Lekcje mogą odbywać się zarówno w tradycyjny bezpośredni sposób, jak również online z nauczycielem.

Zajęcia korepetycyjne można wykupić w pakietach 20 zajęć x 45 min. Częstotliwość i harmonogram zajęć ustalane są indywidualnie.

korepetycje językowe dla dzieci

Skontaktuj się z nami!